Amigdalite

Probleme medicale la nas, gat, urechi, viroza respiratorie, bronsita, laringita
Oana02
Mesaje: 9
Membru din: 27 Oct 2016, 09:53

Amigdalite

Mesajde Oana02 » 04 Noi 2016, 14:30

Buna ziua, mama mea a facut amigdalita si a luat antibiotice fara sfatul doctorului. Am ajuns cu ea la urgenta din cauza durerilor foarte intense si de lunga durata iar dupa cateva zile medicul a hotarat sa o interneze. A facut injectii din 12 in 12 ore ( nu-mi amintesc cum se numeau insa mentionez ca ea este alergica) iar dupa 3 zile a fost externata continuand tratamentul acasa cu medicamente. La urmatorul consult doctorul a fost destul de sceptic si i-a zis mamei ca amigdalitele trebuie scoase si facuta o biopsie. Pe amigdalita ei sunt "firisoare" de sange iar din cand in cand simte pe ea si un fel de pielita uscata. In momentul in care se inroseste amigdalita apar si dureri puternice in urechi . Pana in prezent a baut ceaiuri din plante amestecate, a facut gargara, si a luat diverse tincuri insa durerile si roseata revin.Sunt foarte ingrijorata pentru ca dupa atatea luni nu i-a trecut. Poate fii vorba de vreun cancer? Un tratament homeopatic ar fii de folos? Va rog frumos sa imi dati un sfat. Va multumesc

Înapoi la “ORL”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori