Glanda tiroida

Studiul functionarii normale sau anormale a sistemelor endocrine (glande endocrine) si a hormonilor, produsul acestor sisteme
cristine02
Mesaje: 2
Membru din: 07 Noi 2016, 09:16

Glanda tiroida

Mesajde cristine02 » 14 Noi 2016, 10:39

Am 22 de ani si am observat de cativa ani de zile o vizibila marire in exterior a glandei tiroide si drept urmare am facut o ecografie de specialitate care mi-a confirmat o usoara crestere peste limita a acesteia, insa doctorul in domeniu mi-a recomandat doar o cura cu vitamine precum zinc, magneziu etc. Insa nu am simtit o amelioarare a senzatiei de inconfort produsa de aceasta. Mai mult, simt ca ma incomodeaza in timpul somnului deoarece imi ingreuneaza respiratia la momentul respectiv. Am fost operata de polipi de doua ori pana in prezent si totusi mi-e teama sa nu-mi aparut iarasi deoarece am aproape aceleasi simptome de dinainte de operatie legate de respiratia dificila. As dori sa stiu daca transpiratia in ecxces este legata de o functionare anormala a glandei tiroide.
Va rog sa ma sfatuiti si sa ma indrumati in vederea eradicarii acestor probleme medicale.
Va multumesc pentru timpul acordat.

Înapoi la “Endocrinologie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori